Широкий выбор медицинских товаров в магазине Диамаг
ورود  \/ 
x
ثبت  \/ 
x

منو

برخی از ویدیو های آموزشی ما

با ابزار set affinity در ویندوز این کار انجام میشه

آیا ممکن است روزی ویندوز متن‌باز شود؟

مارک راسینوویچ (Mark Russinovich) از مدیران فنی مایکروسافت، در کنفرانس Chef یک بمب خبری منفجر کرد: ممکن است روزی مایکروسافت ویندوز را متن‌باز کند به این معنی که کد کامل آن را به طور رایگان منتشر کند. راسینوویچ می‌گوید: «قطعا احتمال آن وجود دارد، این یک مایکروسافت جدید است!».

باید چهره‌ی استیو بالمر پس از شنیدن این سخنان دیدنی باشد. بالمر در سال ۲۰۰۱ در مورد لینوکس گفته‌بود: «لینوکس یک سرطان است که خود را به هر چیزی که آن را لمس کند می‌چسباند ... آن طوری که جواز (License) آن نوشته شده، اگر شما از هر نرم‌افزار متن‌بازی استفاده کنید، مجبور خواهید بود که تمام برنامه‌ی تغییریافته توسط خودتان را نیز متن‌باز کنید». وی در مصاحبه‌ی دیگری نیز لینوکس را به کمونیسم تشبیه کرده بود.
حالا دوره‌ی بالمر به سر آمده و نوبت مدیران جدید مانند ساتیا نادلا است. اما آیا مایکروسافت نیازی به متن‌باز کردن سیستم‌عامل خود دارد؟ با وجود تلاش‌های فراوان اپل و افزایش سهم OS X در بازار و سال‌ها وعده‌ی لینوکس برای تبدیل شدن به سیستم‌عامل اصلی کامپیوترهای رومیزی، ویندوز همچنان با فاصله‌ی بسیار زیاد اولین سیستم مورد استفاده‌ی کاربران در کامپیوترهاست. طبق آمار سایت NetMarketShare در مارس ۲۰۱۵، مجموع نسخه‌های ویندوز حدود ۹۰ درصد از سهم بازار کامپیوترها را در اختیار داشته‌اند.


خیال‌پردازی جالبی خواهدبود اگر به انتشار کد ویندوز توسط مایکروسافت در انجمن‌های متن‌باز فکر کنیم. اما مسلما این اتفاق به این زودی نخواهد افتاد. مایکروسافت درآمد عظیمی از ویندوز کسب می‌کند. حتی با وجود وعده‌ی ارتقاء رایگان به کاربران ویندوز ۷ و ۸، و در دسترس بودن راه‌های کسب نسخه‌های غیرقانونی ویندوز در بعضی کشورها، باز هم ویندوز یک محصول فوق سودآور برای مایکروسافت است.
اما برای مایکروسافت راه‌های دیگری هم برای کسب درآمد از ویندوز وجود دارد. می‌توان مانند لینوکس ردهت (RedHat) سرویس‌های تجاری و بسته‌های مدیریتی سیستم‌عامل را برای فروش گذاشت. همچنین می‌توان کسب درآمد را محدود به نسخه‌های سرور کرد، بخشی که لینوکس در آن پیشتاز است. مایکروسافت پیش از این بخش‌هایی از .NET framework و Azure را متن‌باز کرده‌بود و همکاران زیادی در GitHub کسب کرده‌بود. اما به هر حال مجوز متن‌باز برای ویندوز به خیال خامی شبیه است ... حتی اگر یکی از مدیران ارشد مایکروسافت رسما در مورد آن صحبت کرده‌باشد!
گذشته از این‌ها، می‌توانید تصور کنید کدهای ویندوز چگونه خواهندبود؟ این همان سیستم‌عاملی است که پس از ۲۰ سال هنوز همان نرم‌افزار notepad با مشکلات قالب‌بندی (formatting) همیشگی روی آن وجود دارد! با این حال جالب خواهدبود اگر ببینیم چه اتفاقی برای یک ویندوز متن‌باز می‌افتد.

منبع: http://www.shahrsakhtafzar.com/

 


  افشای مجدد آسیب‌پذیری‌های ویندوز توسط گوگل
اعلام جنگ مایکروسافت به گوگل؛ اجرای ویندوز 10 بر روی گوشی های اندرویدی
بیلد جدید ویندوز سرور 2016 ماه می 2015 منتشر می‌ شود
بازیابی همه رمزهای ذخیره شده در ویندوز
مثل یک متخصص ویندوز عوض کنید
ویندوز 10 نسخه موبایل به‌زودی رونمایی می‌شود
ویندوز ۷ ابتدای ۲۰۲۰ بازنشست می‌شود
کامپیوتر ویندوزی در جیب شما

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn