Широкий выбор медицинских товаров в магазине Диамаг
ورود  \/ 
x
ثبت  \/ 
x

منو

تشخیص هوشمندی با Turing Test

  • نوشته شده توسط شیخ محمدی
  • دسته: هوش مصنوعی
  • بازدید: 3397

تست تورینگ در هوش مصنوعی

سلام

شاید خیلی از وقتا براتون پیش اومده باشه که بخواین بفهمین یک نرم افزار یا کلا چیزی که میتونه یک Feedback داشته باشه پارامترهای هوشمندی رو داره یا نه. در دنیای هوش مصنوعی یا Artificial Intelligence برای اینکه متوجه بشیم یک Program از AI استفاده کرده یا نه از یک تست مشهور بنام Turing Test استفاده می کنن(این روش توسط آقای Alan Turing مطرح شده)
هیچ وقت یک برنامه هوشمند تمام راه های موجود رو امتحان نمیکنه و در واقع این هوشمندی در انتخاب بهترین راه حل از میان چندین راه هست. زمانی آقای کاسپاروف با برنامه DeepBlue که مشهورترین برنامه شطرنج دنیا بود مسابقه داد که این برنامه هوشمند هم نبود چون با سرعتی خیلی زیاد همه احتمالات رو بررسی می کرد و بعد بهترین راه حل رو انتخاب می کرد که همونطور که گفتم یک برنامه هوشمند نباید همه مسیرها رو امتحان کنه. بگذریم می خواستم اینو بگم که چطور Turing Test رو انجام بدین.
در Turing Test خودتون میتونین نقش سوال کننده رو داشته باشین. از یکی از دوستاتون هم می تونین برای جواب دادن خودش و جواب گرفتن از کامپیوتر استفاده کنین. دوستتون جواب خودش و بعد جواب کامپیوتر رو روی کاغذ می نویسه و بعد جواب ها رو به شما نشون میده تا بگین کدوم مال اونه و کدوم یکی از کامپیوتر. حالا برای پرسیدن سوال از کامپیوتر شاید بپرسین باید چی کار کرد! برای این کار دوستتون میتونه بره روی سایت www.JabberWacky.com و از روبات نرم افزاری سایت سوالهای شما رو با تایپ کردن بپرسه.
می تونین عمل پرسیدن رو بعد از نتیجه گرفتن از همه جواب ها و جایی که دیگه احساس کردین می تونین بفهمین کدوم جواب از کامپیوتر و کدوم از انسان (دوستتون!) ادامه بدین. اگر عمل تفکیک جواب ها توسط شما درست نبود این یعنی برنامه هوشمند بوده!
با آرزوی موفقیت برای شما و اون نرم افزار هوشمند.

نویسنده: آرش هنرور

آرش هنرور

Share this post

Submit to DeliciousSubmit to DiggSubmit to FacebookSubmit to Google PlusSubmit to StumbleuponSubmit to TechnoratiSubmit to TwitterSubmit to LinkedIn